13.2 C
New York
یکشنبه, مرداد 16, 1401
خانهمد و پوشاکعینک آفتابی متناسب با فرم چهره خود را انتخاب کنید

عینک آفتابی متناسب با فرم چهره خود را انتخاب کنید

عینک6

انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم چهره می‌تواند استایل هر فردی را کامل‌تر و بهتر کند. عینک‌های آفتابی از وسایل و اکسسوری‌هایی هستند که دو نوع کاربرد مهم در کنار یکدیگر دارند. چشم‌ها را می‌توان از حساس‌ترین اعضای بدن دانست و یکی از عواملی که می‌تواند به این عضو حساس آسیب وارد کند، نور شدیدی همچون آفتاب است. به همین دلیل متخصصین چشم پزشکی تاکید می‌کنند که همه افراد تا حد ممکن سعی کنند یا در معرض نور شدید قرار نگیرند و یا در محیط‌هایی که تابش نور آفتاب شدید است و یا بازتاب آفتاب مثلا از زمین برفی زیاد است، حتما از عینک آفتابی استفاده شود.

برای انتخاب بهترین عینک آفتابی پیشنهاد می‌کنیم تا انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم چهره خود را در نظر داشته باشید. در این مطلب، این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

تعیین نوع فرم صورت

برای اینکه بتوانید اکسسوری‌های مناسب با فرم صورت خود را بشناسید، ابتدا باید فرم صورت خود را به درستی بشناسید. اما قبل از اینکه با فرم صورت خود آشنا شوید، بهتر است این نکته را توجه کنید که در خرید اینترنتی عینک آفتابی بهتر است اندازه فرم صورت خود را بدانید. برای این کار می‌توانید از یک متر نواری استفاده کنید. اگر متر نواری ندارید، از یک نخ کمک بگیرید و اندازه‌های مشخص شده با نخ را با یک خط کش تعیین کنید.

حتما بخوانید:  اهمیت استفاده از ساعت در جذابیت استایل

برای تعیین اندازه صورت خود، از بالای پیشانی تا چانه خود را اندازه‌گیری کنید. سپس سراغ عرض پیشانی خود بروید. این دو عدد به شما کمک خواهند کرد که بین فریم‌های مناسب برای صورت‌های بزرگ، متوسط و کوچک فریم عینک آفتابی مناسب خود را پیدا کنید.

–        فرم صورت بیضی

اگر مواردی که خواهیم گفت را در صورت خود مشاهده کردید، شما از افرادی هستید که صورتی با فرم بیضی دارند. این افراد چانه گرد دارند و طول صورت آنها از عرض صورت بیشتر است. آرواره‌ها در این فرم از صورت باریک بوده و پیشانی پهن است. نشانه دیگری برای یک صورت بیضی، پوشیده شدن بخش زیادی از صورت با استخوان‌های گونه است.

–        فرم صورت قلبی شکل

برای انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم چهره باید صورت‌های قلبی شکل را نیز بشناسید. اگر گونه‌های بلندی دارید و عرض صورتتان بیشتر از طول صورتتان است، احتمالا فرم صورت شما شبیه به قلب است. این فرم در واقع یک مثلث رو به پایین است که با پیشانی پهن و چانه‌ای باریک ساخته می‌شود.

حتما بخوانید:  کیف و تاثیر آن در جذابیت استایل افراد

–        صورت با فرم گرد

برای مشخص کردن این فرم نیز نیاز به طول و عرض صورت خود دارید. اگر این دو اندازه نزدیک به هم هستند و خط موی شما نیز صاف است، فرم صورت شما گرد محسوب می‌شود. اگر دیگر علائم این فرم از صورت وجود زوایای تیز در چانه و کوچکی و گرد بودن تقریبی آن است.

–        فرم صورت مربعی

صورت‌های مربع و گرد ممکن است با هم اشتباه گرفته شوند. زیرا در فرم صورت مربعی نیز طول و عرض صورت تقریبا با هم یکسان است. همچنین خط موی افرادی که صورت مربعی دارند هم مانند افرادی که صورت گرد دارند، در بیشتر مواقع صاف است. اما در صورت‌های مربعی زوایای تقریبا تیز و مشخصی در اطراف صورت وجود دارد که در فرم گرد دیده نمی‌شود.

–        صورت‌هایی با فرم مثلثی

در این نوع از صورت‌ها استخوان پیشانی باریک است و گونه‌ها نیز کوچک و باریک هستند. اگر دقت کنید، در این نوع از فرم صورت، مثلثی خواهید دید که به سمت بالا قرار دارد. چانه‌های مربعی شکل و پهن از دیگر علائم این فرم از انواع فرم‌های صورت است.

انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم چهره

حالا که با فرم صورت خود آشنا شدید، می‌توانید به راحتی انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم چهره را انجام بدهید:

–        عینک آفتابی مناسب برای چهره بیضی

عینک‌های بزرگ برای شما پیشنهاد خوبی نخواهد بود. اما در مقابل می‌توانید از فریم‌های صاف استفاده کنید تا جلوه بهتری به صورت شما ببخشند.عینک‌های پروانه‌ای از دیگر گزینه‌های مناسب شما است.

عینک1

–        انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم چهره قلبی شکل

در ابتدا به یاد داشته باشید که عینک‌های پهن برای شما طراحی و ساخته نشده‌اند. اما در مقابل عینک‌های گرد با قاب‌های کوچک که پل‌های باریکی نیز دارند مختص فرم صورت شما طراحی شده‌اند. این عینک‌ها کمک خواهند کرد که اجزای صورت شما همخوانی بهتری داشته باشند و زیباتر دیده شوند.

عینک2

–        انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم چهره گرد

برای انتخاب عینک مناسب با چهره‌ای با فرم گرد عینک‌هایی گزینه بهتری خواهند بود که طول صورت را افزایش بدهد. مثلا عینک‌های چشم گربه‌ای و یا مدل‌های هوانوردی گزینه‌های خوبی برای چهره‌های گرد خواهند بود.

عینک3

–        انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم چهره مربعی

برای انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم چهره مربعی، پیشنهاد ما به شما این است که سایز فریم عینک خود را از بین عینک‌های بزرگ انتخاب کنید و به سراغ فریم‌های گرد و یا بیضی بروید. فرم صورت شما اجازه می‌دهد که عینک‌های بزرگ خود را به خوبی نشان بدهند.

عینک4

–        انتخاب عینک آفتابی برای فرم چهره مثلثی

برای این نوع چهره پیشنهاد می‌کنیم که سراغ عینک‌های آفتابی با فریم بزرگ که نیمه بالایی آنها پهن‌تر است، بروید. ممکن است عینک‌هایی بدون فریم نیز انتخاب خوبی برای شما باشند.

عینک5

جمع بندی

همانطور که در این مطلب گفته شد، عینک آفتابی یکی از اکسسوری‌های پرکاربرد و مفید است که می‌تواند در کنار حفاظت از چشم‌ها، استایل بهتری نیز برای شما ایجاد کند. اما انتخاب یک عینک آفتابی مناسب کار آسانی نیست. شما باید به صورت همزمان هم کیفیت شیشه‌ها و فریم عینک را مورد توجه قرار بدهید و هم اینکه رنگ و مدل عینک مناسب با خود را انتخاب کنید.

حتما بخوانید:  چگونه استایل تابستانه جذابی داشته باشیم؟

یکی از راه‌های مناسب برای انتخاب عینک آفتابی، روش انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم چهره است. با این راهکار شما می‌توانید با خیال راحت بهترین انتخاب را داشته باشید. در کنار فرم چهره، به یاد داشته باشید که مدل عینک شما باید با پوشش شما نیز همخوانی داشته باشد. در نتیجه سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که با استایل همیشگی شما هماهنگ‌تر باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

محبوب ترین ها