13.2 C
New York
یکشنبه, تیر 5, 1401
خانهمد و پوشاککفش مخصوص دویدن یا رانینگ و همه چیز درباره‎ی استفاده از آن

کفش مخصوص دویدن یا رانینگ و همه چیز درباره‎ی استفاده از آن

استفاده از کفش مخصوص دویدن یا رانینگ

فهرست مطالب:

  • نکات کلیدی در هنگام خرید کفش رانینگ

  • کفش مخصوص دویدن چه تفاوتی با کفش مخصوص پیاده‌روی دارد؟

  • مدل‌های مختلف کفش رانینگ

 

نکات کلیدی در هنگام خرید کفش مخصوص دویدن

داشتن یک استایل شیک و جذاب از جمله خواسته‌های تمام افراد است که برای دست یافتن به این خواسته، لازم است نکات و قواعدی را مد نظر قرار داد؛ از جمله‌ی این قواعد آن است که آیتم‌های استایل خود را با دقت کافی انتخاب کنیم. از جمله مهم‌ترین آیتم‌هایی که تاثیر بسیار زیادی در جذابیت استایل می‌گذارد، آیتم کفش است. کفش‌ها با توجه به استفاده‌ای که از آن‌ها می‌شود، در مدل‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. از جمله مدل‌های پر استفاده‌ی کفش ورزشی، می‌توان به کفش مخصوص رانینگ یا دویدن اشاره کرد. سوالی که مطرح است این است که در هنگام خرید یک کفش رانینگ، باید به چه نکات و قواعدی توجه کنیم؟ اولین نکته در مورد این مدل کفش، راحتی آن است؛ در واقع باید توجه داشت که از هر کفشی نمی‌توان برای دویدن استفاده کرد و کفش‌های مخصوص دویدن، با عنوان کفش رانینگ شناخته می‌شوند. باید به این توجه داشته باشیم که می‌خواهیم از کفش برای دویدن در چه مکان‌هایی استفاده کنیم؛ برای دویدن رو سطوح مختلف باید از کفش مخصوص همان سطوح استفاده شود. نکته‌ی دیگر این که سایز کفش را با دقت انتخاب کنیم. وقتی که می‌دویم پاهای ما به میزان بیشتری حرکت می‌کند و به همین دلیل، فضای بیشتری برای حرکت دادن پاها در هنگام دویدن نیاز است؛ پس بهتر است سایز کفش انتخابی را کمی بزرگ‌تر از سایز اصلی پای خود انتخاب کنیم. در نظر گرفتن وزن کفش نیز، یک نکته‌ی مهم دیگر است که باید مد نظر قرار دهیم. بهتر است که وزن کفش انتخابی سبک باشد تا در هنگام دویدن و طی کردن مسافت‌های طولانی، خستگی به سراغ افراد نیامده و احساس سنگینی برای افراد به وجود نیاید. نکته‌ی کلیدی دیگر درباره‌ی این مدل کفش، میزان انعطاف‌پذیری آن است؛ برای بررسی انعطاف‌پذیری کفش‌های رانینگ، می‌توان قسمت پاشنه و نوک پنجه‌ی کفش را خم کرده و از انعطاف‌پذیری پاها در این حالت اطمینان حاصل کرد.

نکات مهم در خرید کفش مخصوص دویدن

از جمله مدل‌های پر استفاده‌ی کفش، می‌توان به کفش مخصوص دویدن اشاره کرد.

کفش رانینگ چه تفاوتی با کفش مخصوص پیاده‌روی دارد؟

تصور غلطی بیشتر مردم این است که کفش مخصوص رانینگ یا دویدن را می‌توان برای پیاده‌روی نیز استفاده کرد، در حالی که هر یک از این دو مدل کفش دارای ویژگی‌های خاص و منحصر بفرد خود هستند. در هنگام دویدن، نمی‌توان از کفش‌های مخصوص پیاده روی استفاده کرد؛ چرا که این کفش‌ها معمولا انعطاف‌پذیری لازم برای دویدن را نداشته و متریال بکار رفته برای تولید آن‌ها، متفاوت از کفش‌های مخصوص دویدن می‌باشد. برای تولید کفش‌های مخصوص دویدن، تمرکز بیشتری بر روی زیرسازی این نوع کفش‌ها می‌شود و علت آن وارد آمدن فشار زیاد به کفی کفش در هنگام دویدن نسبت به راه رفتن است. کفش‌ مخصوص دویدن و پیاده‌روی، هر دو باید انعطاف‌پذیری کافی را داشته باشند تا افراد در هنگام استفاده از آن‌ها احساس راحتی داشته باشند. کفش‌های مخصوص دویدن یا رانینگ، دارای پاشنه‌ای پهن‌ هستند و کفش‌های مخصوص پیاده‌روی نباید پاشنه‌ی پهنی داشته باشند؛ در هنگام راه رفتن و از طریق ضربه زن با پاشنه‌ی پا به زمین، در صورت پهن بودن پاشنه ممکن است که به پاها فشار وارد شود.

ویژگی های کفش رانینگ

تصور غلطی بیشتر مردم این است که کفش مخصوص دویدن را می‌توان برای پیاده‌روی نیز استفاده کرد، در حالی که هر یک از این دو مدل کفش دارای ویژگی‌های خاص و منحصر بفرد خود هستند.

مدل‌های مختلف کفش رانینگ

کفش رانینگ، در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی طراحی و تولید می شوند؛ از جمله مدل‌های کفش رانینگ می‌توان به کفش خنثی اشاره کرد، که برای استفاده‌ی افرادی مناسب هستند که کف پاهای آن‌ها دارای قوسی بلند است و به نوعی این کفش‌ها قابلیت ضربه‌گیری دارند. مدل دیگر کفش‌های رانینگ، کفش کنترل راحتی است که برای استفاده‌ی افرادی مناسب هستند که دارای کف پای تختی می‌باشند؛ این مدل کفش به شکلی طراحی شده که باعث جلوگیری از چرخش بیش از حد و غیرطبیعی پاها می‌شود. مدل دیگر کفش مخصوص دویدن یا رانینگ، کفش استابیلیتی است که دارای ساختاری انعطاف‌پذیر هستند و برای افرادی مناسب هستند که کف پاهای آن‌ها دارای قوس نرمالی می‌باشد.

انواع مدل کفش مخصوص دویدن

کفش مخصوص دویدن در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی طراحی و تولید می شوند.

 

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

محبوب ترین ها