13.2 C
New York
دوشنبه, تیر 6, 1401
خانهمد و پوشاککفش مخصوص پیاده روی با کیفیت بالا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

کفش مخصوص پیاده روی با کیفیت بالا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

ویژگی های کفش پیاده روی

فهرست مطالب:

  • کفش مخصوص پیاده روی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

  • مدل‌های متنوع کفش مخصوص پیاده روی

 

کفش مخصوص پیاده روی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد

یکی از فعالیت‌های روزانه‌ی اکثر افراد، پیاده روی کردن و قدم زدن است. این فعالیت روزانه نه تنها باعث می‌شود تا روحیه افراد عوض شود، بلکه به سلامتی افراد نیز کمک زیادی می‌کند. اما نکته‌ای که باید حتما در نظر بگیریم، انتخاب یک کفش مناسب و با کیفیت برای پیاده روی است. این نوع کفش لازم است که یک سری ویژگی‌ها داشته باشد تا بتوان از این کفش برای راه رفتن و طی کردن مسیرهای طولانی استفاده کرد. در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

  • یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید این نوع کفش باید در نظر گرفت این است که پاشنه‌ی این کفش، نباید ضخامت زیادی داشته باشد؛ بر خلاف کفش مخصوص دویدن یا رانینگ که پاشنه ای پهن دارد، در کفش های پیاده روی داشتن پاشنه‌ی پهن و ضخیم باعث می‌شود تا پای افراد در هنگام راه رفتن به زمین کوبیده شود و به ساق پا فشار وارد شود.
  • ویژگی مهم دیگر این مدل کفش سبک بودن آن است؛ بهتر است که با توجه به فصلی که در آن هستید کفشی مناسب را برای پیاده روی خود انتخاب کنید. اما بهتر است که تا حد ممکن از انتخاب کفش‌های سنگین خودداری کنید.
  • نکته‌ی مهم دیگر سایز کفش است؛ در هنگام قدم زدن، اندازه‌ی پا تغییر می‌کند و ورم می‌کند. باید کفشی را انتخاب کنید که به پای شما نچسبد و فضای کافی در قالب کفش برای پاها وجود داشته باشد. کفشی که برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنید، لازم است که زبانه‌ای نرم داشته باشد و رویه‌ی آن به پا فشاری وارد نکند.
  • بهتر است که در آخر روز برای خرید کفش بروید؛ چون به علت فعالیت‌های روزانه پای شما باد کرده است و در نتیجه می‌توانید کفشی با سایز مناسب را انتخاب کنید.

انتخاب و خرید کفش پیاده روی

برای خرید این نوع کفش، لازم است که نکاتی را در نظر داشته باشیم.

مدل‌های متنوع کفش مخصوص پیاده روی

  • کفش Merrell Capra:

یکی از مدل‌های پر استفاده، کفش Merrell Capra است که طراحی آن بسیار سبک و راحت بوده و می‌‌توان از این مدل برای پیاده روی در کوهستان‌ها استفاده کرد. در طراحی این مدل کفش یک کفی بسیار محکم به کار رفته که دارای جنسی چرمی است. قیمت این مدل به نسبت سایر مدل‌های موجود در بازار، مناسب‌ و به صرفه‌ است. به دلیل استفاده از پلیمر در قسمت جلویی این کفش، انگشت‌های پا در برابر ضربه مقاوم خواهند شد.

کفش Merrell Capra

مدل دیگر، کفش Merrell Capra است.

  • کفش Under Armour Verge Low GTX:

مدل دیگر، کفش Under Armour Verge Low GTX است که از بهترین مدل های کفش می‌باشد. طراحی این کفش به صورتی است که برای تولید و طراحی قسمت کفی آن از پلاستیک استفاده شده که باعث می‌شود این کفش انعطاف پذیری بالایی در هنگام راه رفتن و پیاده روی داشته باشد. زیره و رویه‌ای که برای این کفش طراحی شده نیز، وزنی سبک دارند و به همین دلیل افراد در هنگام راه رفتن احساس راحتی خواهند داشت و دچار خستگی نخواهند شد‌.

Under Armour Verge Low GTX shoes

مدل دیگر، کفش Under Armour Verge Low GTX است.

  • کفش Primer Low GTX:

مدل دیگر، کفش Primer Low GTX است که انتخابی بسیار عالی برای کوهنوردی و قدم زدن در طبیعت و مناطق کوهستانی می‌باشد. رویه‌ی بکار رفته در این مدل کفش، از طریق بکارگیری تکنولوژی نانو تولید شده است و همین ویژگی باعث محافظت از پاها در هنگام طی کردن مسیرهای طولانی و پر پیچ و خم می‌شود و پاها را گرم نگه خواهد داشت.

Primer Low GTX shoes

مدل دیگر، کفش Primer Low GTX است.

مقالات مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

محبوب ترین ها